Respirátor FFP2

Neohodnoceno
FFP2 respirátor
28 Kč –64 %

Antivirový respirátor s filtrační třídou FFP2 zachycuje více než 95% virů bakterií, prachových, pylových i smogových částic.

28 Kč –64 % 10 Kč
Skladem (100 ks)

Antivirový respirátor s filtrační třídou FFP2 zachycuje více než 95% virů bakterií, prachových, pylových i smogových částic.

Respirátor FFP2, respirační rouška.

Respirační rouška je vhodná jako ochrana proti Covid-19, který se označuje také jako koronavirus. Na ochranu dýchání jsou v takových případech určeny respirátory a ochranné pomůcky s typem filtru alespoň FFP2 .Respirátor s ochranným filtremFFP2 zachycuje aerosoly, prachové a smogová částice či pyl. Blokuje až 95% 0,3 mikrometru částic. Ochrana normy FFP2 je doporučována Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako minimálním standardem ochrany.

Specifikace:

 • Materiál: Bavlna + netkaná látka
 • Třída ochrany: FFP2
 • Stupeň filtrace: ≥ 95%

CE certifikace

 • Velikost: Univerzální
 • Americké centrum pro kontrolu nemocí (CDC) uvádí standard respirátoru FFP2 jako součást doporučených ochranných prostředků ve svých častých otázkách FAQ COVID-19 a pokynů k SARS (SARS je podobný typ viru Corona).

  Jsou vhodnější proti virům obyčejné lékařské roušky nebo respirátory?

  Je důležité poznamenat, že ani roušky nebo respirátory (respirační rouška) nemohou zaručit stoprocentní ochranu proti virům. Roušky bez filtrace jsou určeny spíše na částečnou ochranu, protože zadržují vámi vykašlané nebo kýchnuté infekční mikro-kapičky, aby se nepřenášely dál, což znamená, že chrání okolí před nemocným člověkem. Respirátor nebo respirační rouška po nasazení filtruje vzduch, který vdechujete a zachycuje škodlivé látky, aby se nedostaly do vašeho dýchacího systému. Používání respirátoru je doplňkovou ochranou, stejně jako ochranné brýle nebo ochranný oděv. Respirátor je jednorázová ochranná pomůcka a běžně je určena na 8 hodinové použití.

  Jaký respirátor si zvolit pro ochranu před bakteriemi a viry?

  Jedním z nejrozšířenějších jsou respirátory s označením FFP2. Toto označení certifikátu zajišťuje podle Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) ochranu nositele před 95% vzdušných částic s průměrem 0.3 um nebo většími. Podle WHO je doporučená takováto ochrana, jako minimální standard. 

 • Správné nasazení masky.

  Před prvním použitím je nutná důkladná hygiena rukou pomocí mýdla a teplé vody. Po umytí rukou přiložte vrchní část respirátoru k obličeji a následně přitlačte na obličej jeho spodní část. Když respirátor dokonale přilne k vaší tváři, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržovali v bezpečné poloze. Správně nasazená ochranná maska musí těsně doléhat k obličeji a zakrývat ústa, nos i bradu. Muži by měli být oholení, protože brada může způsobit netěsnosti. Při snímání masky se dotýkejte pouze popruhů, ne části, které filtrují vzduch.

Kód Kód: 873
Kategorie: Rouška
Hmotnost: 0.008 kg
? Rozměr: cm
NajduZboží.cz